İmplant Hakkında

İmplant yaptırmalı mıyım?
Eksik dişler, diğer dişlerin kaymasına neden olabilir, düzgün çiğneme yeteneğinizi etkileyebilir ve gülümsemenizi bozabilir. Ayrıca arka dişlerinizi kaybetmeniz daha hızlı yaşlanmanıza ve daha yaşlı görünmenize neden olacaktır.
Dişiniz kurtarılamazsa implantlar harika seçenekler olabilir.


İmplant Ne Kadar Sürede Yapılır?
Her ne kadar cerrahi sonrası hemen protezi yapılan implant tipleri olsa da , genelde implantlar ortalama 1 saat gibi bir operasyonla çene kemiğine yerleştirildikten sonra üzerinin protezinin yapılması için 2-3 ay kadar beklenir. Bu implant ile çene kemiği arasında bağ kurulması için gerekli olan bir süredir.


İmplant yaparken çok ağrı oluyormuş. Bu doğru mudur?
Öncelikle bilinmesi gerekir ki, diş hekimliğinde ağrılı bir tedavi artık yoktur. Her müdahalenin öncesinde yapılacak olan uygun anestezi ile uygulama bölgesinin sinir blokajı gerektiği şekilde yapılır. Hasta, uygun anestezinin yöntemlerinin uygulanması durumunda operasyon sırasında herhangi bir ağrı hissetmez. Bu hususta hekimin konuya hakim olması gerek şarttır. Hekimin, yapılan spesifik müdahale konusunda ehliyetli olması tercih sebebi olmalıdır. Bunun dışında implant operasyonuna has özel bir ağrı söz konusu olmadığı gibi sıradan bir diş çekimi sonrasında yaşanan basit rahatsızlıkların olması muhtemeldir. İmplantın yerleştirilmesinden sonra oluşabilecek sıradan ağrılar basitçe ağrı kesiciler ile rahatlıkla giderilebilir. Hastalarımızın 98% i operasyon sonrasında geçmiş zaman korkularının ne kadar yersiz olduğunu hissetmekle beraber, herhangi bir operasyon geçirmemiş kadar rahat olduklarını bildirmektedirler.